Różowa bluzka

Nowy produkt

Bluzka została wykonana z tureckiej przędzy bawełnianej w kolorze zbrudzonego różu. Stworzyłam ją za pomocą szydełka, układając wzór „muszelkowy” o lekko ażurowym splocie. Jest idealna do noszenia w letnie, gorące dni, ponieważ jest przewiewna. Dobrze komponuje się z gładkimi koszulkami, które stanowią tło dla ręcznie wykonanego wzoru.

Koszulka jest wyprofilowana tak, aby podkreślić talię. Delikatnie rozszerza się w kierunku bioder. Ubranie jest przyjemne w dotyku, miękkie, ale zarazem utrzymuje swój kształt po założeniu.

Wymiary:

szerokość w biodrach – 48 cm

szerokość w klatce piersiowej – 41 cm

długość mierzona od ramienia – 49 cm

głębokość dekoltu – 15 cm

szerokość dekoltu – 16 cm

Dla osoby o wzroście około 167 cm sięga do początku bioder.

Najlepiej prać ręcznie w temperaturze ok. 30 stopni i suszyć rozłożone na płasko

----------------------------------------------

Joanna Rudzińska

Rękodziełem zajmuję się od wielu lat.

 Uważam, że istnieje szerokie pole do popisu dla rzemieślników oraz artystów czerpiących z tradycji ludowej. Możemy odtwarzać dawne wzory oraz interpretować techniki na swój sposób, tworząc rzeczy unikatowe.

W dobie nowoczesnych technologii ważne jest, aby nie zapominać o tradycji wynikającej z przygotowywania własnoręcznie przedmiotów codziennego użytku. Jest o wiele większe prawdopodobieństwo, że rzeczy ręcznie robione, wykonane ze starannością oraz z dobrej jakości surowców, będą nas cieszyć wiele lat.

Kiedyś znalazłam stare haftowane oraz szydełkowane ubrania, obrusy po moich prababciach. Jako młoda dziewczyna byłam nimi zafascynowana.  Obecnie mogę powiedzieć, że jestem kolejnym pokoleniem, które kultywuje tradycję. Oprócz przedmiotów po moich przodkach w domu znajdują się ozdoby i ubrania mojego autorstwa, często wykonane według autorskich projektów.

Jako artysta i rzemieślnik regularnie dokształcam się, uczę się nowych technik. Zajmuję się projektowaniem ubrań, dodatków, tkactwem, koronkarstwem, grafiką, rzeźbą oraz malarstwem.

 

Dane do kontaktu:

Mail:

 [email protected]

[email protected]  

Telefon:

796 259 739

Góra