Szalik bawełniany

Nowy produkt

Bardzo długi szalik wykonany z cieniowanej bawełnianej włóczki.

Stworzony szydełkiem, o mocno ażurowy wzorze. Można nim owinąć szyję kilka razy.

Kolorystyka szalika jest dosyć intensywna, ale różnorodna. Turkusy, róże, brązy i fragmenty kremowe tworzą swoistą mieszankę barwną w obrębie jednego wzoru.

Idealny na wiosnę oraz wczesną jesień.

Wymiary: 305 cm x 10 cm

Najlepiej prać ręcznie w temperaturze ok. 30 stopni i suszyć rozłożone na płasko.

------------------------------

Joanna Rudzińska

Rękodziełem zajmuję się od wielu lat.

 Uważam, że istnieje szerokie pole do popisu dla rzemieślników oraz artystów czerpiących z tradycji ludowej. Możemy odtwarzać dawne wzory oraz interpretować techniki na swój sposób, tworząc rzeczy unikatowe.

W dobie nowoczesnych technologii ważne jest, aby nie zapominać o tradycji wynikającej z przygotowywania własnoręcznie przedmiotów codziennego użytku. Jest o wiele większe prawdopodobieństwo, że rzeczy ręcznie robione, wykonane ze starannością oraz z dobrej jakości surowców, będą nas cieszyć wiele lat.

Kiedyś znalazłam stare haftowane oraz szydełkowane ubrania, obrusy po moich prababciach. Jako młoda dziewczyna byłam nimi zafascynowana.  Obecnie mogę powiedzieć, że jestem kolejnym pokoleniem, które kultywuje tradycję. Oprócz przedmiotów po moich przodkach w domu znajdują się ozdoby i ubrania mojego autorstwa, często wykonane według autorskich projektów.

Jako artysta i rzemieślnik regularnie dokształcam się, uczę się nowych technik. Zajmuję się projektowaniem ubrań, dodatków, tkactwem, koronkarstwem, grafiką, rzeźbą oraz malarstwem.

 

Dane do kontaktu:

Mail:

 [email protected]

[email protected]  

Telefon: 796 259 739

Góra